Je na zimu lepší širší pneumatika nebo užší?

V zimě se zcela vyjímečně pohybujete v hlubokém sněhu. Daleko běžnější je provoz na zmrzlých nebo mokrých vozovkách při vysokých rychlostech. Při tomto provozu má široký plášť jasnou výhodu.

Široký rozměr má více ostrých hran v záběru, je ovladatelnější za sucha i za mokra a výrazně lépe brzdí a zabírá, především díky větší styčné ploše a lepšímu rozložení tlaku ve stopě.

Všeobecné porovnaní rozměru 17“ 16“ 15“
Širší pneumatiky 17“ jsou  vhodným  řešením pro řidiče upřednostňující lepší jízdní vlastnosti v prostředí středoevropské zimy, především jde  o kratší brzdné dráhy za všech možných podmínek. Jízda na širších pneumatikách z hlediska bezpečnosti je jednoznačně  dobrou volbou. Pneu  o  průměru  16“,  ačkoli  v testech získávají nejvíce bodů, ztrácejí  v brzdách a  trakci  na  sněhu. V aquaplaningu signalizují  lepší  výkon  než  nejširší ,  na  suchu a  mokru se  dobře projevuje větší styčná plocha s vozovkou, ale nedosahuje hodnot širší  17“ pneumatik především v brzdění.  Užší  pneumatiky 15“ zvolí řidiči s požadavkem  na větší komfort.  Při  prudkých deštích  a větším množstvím vody na vozovce budou  mít výhodu ve vyšší odolnosti proti aquaplaningu.


KONTAKTNÍ INFORMACE
Laurinova 92/32, 293 01 Mladá Boleslav
+420 326 338 274
obchod@svetpneu.cz
Po-Pá, 7:00 - 17:00
Virtuální prohlídka